פורים באוויר 2009

מתוך ParaWiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אירוע פורים הראשון נערך בשנת 1994. מאז אותו אירוע ראשון בגלבוע, נערכו אירועים נוספים כמעט בכל שנה... אך בשנים 2007-2008, בהיעדר תקציבים מתאימים, לא התקיימו אירועים. בשנת 2009, ביוזמת חברי "רוח הקודש" התחדשה המסורת.

עוד על תחפושות מרחפות? צפו בסרטון תחרות התחפושות שהתקיימה בצרפת בשנת 2005, כאן.


תחפושות וחיוכים. משמאל: סופרסף והחבילה, צ'ינו והרד בול, חומוס הכלה, תינו-יוגי והעגלה, גולדי, שבירו מחופש לגולדי וממ"ר-דדון סקייווקר.

סיכום אירוע פורים באוויר לשנת 2009. כולי תקווה שאחרי מספר שנות "בצורת" הצלחנו לחדש את המסורת.

מאת: יעל גולדמן.

שש בבוקר ביום שבת: בניגוד מוחלט להרגלי ההשכמה שלי, אני כבר לבושה בתחפושת "הנסיכה ליאה" מ"מלחמת הכוכבים", ומקציפה במרץ קרם וניל עבור פעילות הילדים (קישוט עוגות).

נוסעים לעמדה: "היום – שבת במבוא חמה – פורים באוויר וכולם מגיעים". אני משאירה צווחות נרגשות ב"משה פון". זו הפעם הראשונה שאני נמנית עם צוות המארגנים של "פורים באוויר" (וגם הפעם הראשונה שאני משתתפת באירוע שכזה).

הצוות כלל את משה אדרי, ענת מליק ואותי. התקציב: אפס שקלים. אספנו סכום זעום מכל מרחף עבור השתתפות בתחרות התחפושות וסכום זעום עוד יותר עבור השתתפות הילדים בפעילות העוגות. למזלנו הרב, קהילת "רוח הקודש" גדושה באנשים טובים, ולכן אוכל ושתיה לא היו בחסר: כל משתתף תרם ממטעמי מטבחו לשולחן המרכזי. אציין במיוחד את יניב דדון, שדאג לשלושה ארגזים של בקבוקי חצי ליטר מים מנרליים בטעמים (90 בקבוקים), את ניר ארואסטי, שהגיע עם שני סירי ג'חנון ענקיים וסיר רסק עגבניות ואת איתן שבירו שהכין את השקשוקה החריפה המסורתית שלו, שהיתה מדהימה כמעט כמו התחפושת שלו.

ההיענות הראויה לציון של המשתתפים באירוע, אפשרה לנו לממן פרס מכובד עבור המקום השני: קסדה בשווי 600 ₪, ופרס מכובד עבור המקום השלישי: מנוי חצי שנתי למגאזין קרוס קאונטרי בשווי 250 ₪.

ומה עם הפרס הראשון? הפרס הראשון, תאמינו או לא, היה כרטיס טיסה זוגי לאולודניז. באירוע ללא תקציב, הצליחו דורון דנן ואמיר מליק להשיג את תרומתו של משרד הנסיעות "מטר טורס כרמיאל" - כרטיס טיסה זוגי לאולודניז תמורת פרסום.

התנאים לא איחרו לבוא. יש לי תאוריה מעניינת לגבי אירועים רבי משתתפים במבוא חמה. התיאוריה טוענת שככל שיש בעמדה יותר אנשים, ילדים, אוהלים, ורכבים... כך גם התנאים יהיו טובים יותר. התאוריה התנפצה לי מספר רב של פעמים, בעיקר בחודשי החורף – אבל אני ממשיכה לדבוק בה.

תחרות התחפושות:

מקום ראשון: ענת מליק הדרקונית.
מקום שני: אלעד צ'ינו סיני נותן לך כנפיים.
מקום שלישי: יוגב יוגי ברנדט התינוק הסטלן.

אל המקום השלישי הגיע יוגב ברנדט, שהתחפש לתינוק סטלן. יוגב הפך את הרתמה שלו לטיולון והצליח להרשים את צוות השופטים, אשר ממש השתכנעו שהוא אכן תינוק סטלן.

אל המקום השני הגיע אלעד סיני, צ'ינו. אלעד התחפש לדמות מהפרסומת למשקה "רד בול": "רד-בול נותן לך כנפיים". אלעד היה יכול בקלות לכבוש את המקום הראשון, אילולא טענת הסובבים שאלעד לא ממש התחפש, כי ידוע שהכנפיים הם חלק אינטגלי מגופו.

אל המקום הראשון, וברוב מוחץ של קולות, הגיעה ענת מליק. ענת הגיעה לארוע לבושה בטרנינג אדום מעורר תהיות, ובעיתוי המתאים ביותר שלפה את תחפושת הדרקון שלה: ענת יצרה מעיסת נייר ראש דרקון על גבי הקסדה שלה, והוסיפה כיסוי זנב דרקון לרתמה שלה.

במהרה, התכסו השמיים והפכו ציבעוניים כמו העמדה. התנאים היו מעולים ואיפשרו למנוסים ולתנדמיסטים לנחות בעמדה. המראות ונחיתות מהממות, הרבה חיוכים וצחוקים של מרחפים, משפחות וקהל, שקיות הפתעה, פרצופים מאופרים ומה לא... בסה"כ נראה כי האירוע הוסיף תדמית חיובית לספורט.

בין שמחה וששון, יש גם לציין את האירוע הבטיחותי שהסתיים בשבר שורש כף היד של זוהר שרון: זו"ש המריא עם קוץ וביצע נחיתת חרום כ-10 מטרים צפון מערבית לעמדה.

היה אירוע מוצלח. תמונה שווה אלף מילים. צפו בתמונות ובסרטים – כדאי לכם.

נתראה בשנה הבאה.

קישורים: