מטסים ממונעים 2000

מתוך ParaWiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מטס לזכרו של המלך חוסיין[עריכה]

מתוך גיליון 23 של "כנפיים", מרץ 1999:

שגיאה ביצירת תמונה ממוזערת: קובץ חסר
הכתבה המקורית

מצנחי רחיפה ישראליים עטויים בדגלי ירדן וישראל ובסרט אבל שחור, ערכו מטס הצדעה לזכרו של המלך חוסיין.

המטס נערך בשבוע האבל הראשון למותו של המלך, הידיד וחובב הטייס הידוע שהוכרע על ידי מחלת הסרטן.

בתמונה: אלכס קרבינה במטס רחיפה לזכרו של המלך חוסיין, פברואר 1999.

מטס לכבוד ראש הממשלה בנתניה[עריכה]

מתוך גיליון 25 של "כנפיים", ספטמבר 2000:

הכתבה המקורית

ב-28 במארס (2000) קיימה האגודה הישראלית למצנחי רחיפה מטס של מצנחים ממונעים לכבוד ראש הממשלה אהוד ברק, שביקר בנתניה. במטס השתתפו אילן ארז, שטס עם דגל ישראל ורימון עשן צבעוני; אפי אבישאול, שטס עם דגל העיר נתניה; ואהרון ניסבאום, שטס עם דגל שעליו נכתב "ברוכים הבאים לנתניה".

המצנחים, שמילאו את השמיים בשלל צבעי הקשת, עוררו תגובות נלהבות בקרב קהל הצופים, שכלל את אנשי פמליית ראש הממשלה, ראש עיריית נתניה ונכבדי העיר, וכן תושבים רבים. המטס זכה לחשיפה תקשורתית גדולה, והוקרן בחדשות הערב בשני הערוצים.

מארגני האירוע - יו"ר האגודה, יוסי קופר, ורכז אירועי שנת 2000 קובי אזולאי - פועלים להרחבת הביקור של פעילויות האגודה בתקשורת הכתובה והאלקטרונית, והמפגן בנתניה השיג את מטרתו מבחינה זו.

הערה: בהמשך לידיעה אודות המטס, הודעה נוסטלגית על הקמת אתר רחיפה בעיר נתניה.

יוסי מדביר עם שר התיירות
מפגן אווירי בלטרון[עריכה]

מתוך גיליון 25 של "כנפיים", ספטמבר 2000:

מצנח ממונע במפגן

קלוב התעופה לישראל ערך ב-24 במאי (2000) מפגן אווירי באתר "יד לשיריון" בלטרון, במסגרת האירוע לסיכום הפעילות השנתית במערכת החינוך בתוכנית "הציפורים הנודדות אינן יודעות גבולות". לאירוע הגיעו כ-85 אוטובוסים מכל רחבי הארץ, מלאים בתלמידים מבתי ספר יהודיים וערביים גם יחד, שהפעילו את התוכנית במהלך שנת הלימודים הקודמת.

במפגן נטלו חלק מטוסים זעירים, דאונים, מסוק, מצנחי רחיפה ממונעים וצנחנים חופשיים. לאור המגבלות הקרקעיות של האתר, לא בוצעו המראות ונחיתות במסגרת המפגן, למעט נחיתת הצנחנים ומצנחי הרחיפה הממונעים. דאון שביצע אווירובטיקה מעל האתר, גלש על פי טבלאות ערך גלישה מיטבי מלטרון למנחת נען, כשהוא מתודרך באוויר על ידי הדאון הממונע ומלווה מאחוריו על ידי מטוס הפייפר הגורר.