טורקיה

מתוך ParaWiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ערך בהקמה. אתם מוזמנים לעזור.

אולודניז[עריכה]

שגיאה ביצירת תמונה ממוזערת: קובץ חסר
אולודניז בשקיעה. צילום: יוגב ברנדט

כללי[עריכה]

אולודניז הוא כפר נופש כשעה מדאלמן ועשריים דקות מפטייה.

עד קצת יותר מעשור המקום נודע יותר בגידולי העגבניות האדומות וכמפרץ הים השקט(אולודניז), ספינות ששטו באיזור נכנסו לתוך המפרץ כדי למצוא מחסה בתוך מעטפת ההרים שסובבת אותו, המקום אז היה בתולי ואויש ע"י מקומיים בלבד והתיירות היתה מילה זרה.

לאט לאט גילו את הפונטציאל שיש במקום המיוחד הזה: מצנחי הרחיפה שבמקום, ספורט הימי, ואטרקציות נוספות עם השירות שמעניקים לתיירים גרמו לאולדניז לשנות את ייעודה והפכו את המקום לאתר תיירותי כך שהוא פעיל בחודשי הקיץ ובחורף הוא כמעט נטוש לגמרי.

הטופוגרפיה היחודית של המקום בשילוב מפרץ מרהיב עם לגונה מדהימה יצרה מוצר כמעט מושלם לספורט מצנחי הרחיפה. מועדנים הפרוסים באולודניז מציעים טיסות טאנדם לתיירים לחוות את המקום ממבט הציפור, טייסי סינגלים מוצאים את המקום קרוב ל"גן העדן" של מצנחי הרחיפה.

לאתר הרחיפה על הר ה"באבא דאג" (הר האבא) מגיעים רכובים על גיפים/משאיות במסלול צר ומפותל אשר לא תמיד נותן מספיק מקום לשני רכבים זה מול זה לעבור.

בהר הבאבא דאג ישנם מספר עמדות אשר שתי הבולטות היא בגובה 1700 מ' הפונה למפרץ ועמדת ה- 1900 מ' הפונה לשני כיוונים.

בטיסה ישרה לשדה הנחיתה זמן הטיסה המשוער הוא בין 25 דקות ל40 דקות בנוף עוצר נשימה, וההגעה מעל הים בתוך המפרץ בגובה רב מאפשר לבצע תירגולים בביטחה יחסית. במקום נערכים קורסי מצבי חירום S.I.V ותחרויות אקרו מהידועות בעולם ואפילו יצוג ישראלי בתחרויות האקרו היה לנו.

קישורים[עריכה]