ברוך גורביץ'

מתוך ParaWiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Baruch.jpg

ברוך גורביץ' החל לרחף במצנחים בגיל 70.

הוא למד בבית הספר ZOOM אצל חלוץ מצנחי הרחיפה בארץ יאיר שחר ז"ל. הוא חבר מס' 126 באגודה הישראלית למצנחי רחיפה.

בשנת 1998 נכנס לספר השיאים של גינס כטייס מצנחי הרחיפה הזקן בעולם!

ספר השיאים של גינס - אישור[עריכה]

אנו מאשרים בזאת כי מר גורביץ' ברוך הנו טייס מצנחי הרחיפה הזקן בעולם.

המבורג, אוקטובר 1998.

Certificate.jpg

מקור: זקן המרחפים באתר האגודה הישן.

בשביל כבוד צריך לעבוד[עריכה]

Baruch3.JPG

מאת: רוני לזר, 21/02/03

ברוך גורביץ התחיל לרחף במצנחים על צוקי נתניה בשנת 1991, כאשר מעטים בארץ ידעו מה זה מצנח רחיפה. אפשר להגיד שבתחום זה הוא היה חלוץ. אלא שבניגוד לכל שאר חלוצי אותה תקופה שהיו בשנות העשרים\שלושים\ארבעים של חייהם, ברוך התחיל לטוס לראשונה על מצנחים כשגילו היה 70 ! ( במילים : שבעים !...)

בשנת 1998 הוכר ברוך על ידי ספר השיאים של גינס כ"זקן מרחפי העולם", ומאז פרישתו מרחיפה פעילה הוא נחשב חבר כבוד של האגודה.

לאחרונה זכה ברוך לעוד הצדעה נוספת, והפעם מאוסטריה.

הוא התקבל כחבר כבוד במועדון רחיפה MONTAFON, ומי שלא מאמין שיסתכל טוב את מי מחבקת המרחפת שבתמונה.

מתוך פורום מצנחי רחיפה בתפוז.

כתבת דיוקן[עריכה]

Baruch2.JPG

מאת: יצחק זייד ואורי אגוזי, נובמבר 2006

להתחיל לרחף בגיל 70[עריכה]

ברוך גורביץ, בן 86, תושב העיר נתניה, "התחיל לרחף במצנחים על צוקי נתניה בשנת 1991, כאשר מעטים בארץ ידעו מה זה מצנח רחיפה. אפשר לומר שבתחום זה הוא היה חלוץ. אלא שבניגוד לשאר חלוצי אותה תקופה שהיו בשנות העשרים/שלושים/ארבעים לחייהם, ברוך התחיל לטוס לראשונה על מצנחים כשגילו היה 70 ! (במילים: שבעים !)."

מאז ומעולם חלם האדם לעוף. ברוך גורביץ החליט לפרוס כנפיים, לעוף בכל גיל.

לפי דעתו, אנחנו נותנים לעצמנו הזדמנות שנייה לעשות דברים שלא היה לנו זמן לעשות כשהיינו עסוקים בפרנסה וגידול ילדים. בגיל זקנה אנחנו יכולים למצות את החלומות שלנו, כמו לרחף במצנח.

בהיותו בן 78 הוא הביא אישור מרופא המשפחה שלו, ד"ר רוגר הרץ: "אין התנגדות להמשך תעסוקה ברחיפה באוויר". הוא הוכר על ידי ספר השיאים של גינס כ"זקן מרחפי העולם". מאז פרישתו מרחיפה הוא נחשב חבר כבוד של האגודה.

מתוך ספר השיאים של גינס 1998[עריכה]

ברוך גורביץ (יליד 1920) הינו חבר מס' 126 באגודה הישראלית למצנחי רחיפה. בנוסף לרחיפה עסק ברוך בספורט: סקי שלג וסקי מים, טניס ושיט סירות, וכן רכב על אופני מרוץ. לברוך גורביץ 6 נכדים שהבטיחו לו כי כשיגדלו יעסקו גם הם בספורט הרחיפה.

האם הוא הציץ לנשים?[עריכה]

"דיירים ותיירים במלון "כרמל" האשימו אותי שאני מציץ להם לתוך החדרים. אמריקאית אחת התלוננה בעירייה. פנינה אלראי, אשתו של ראש העיר לשעבר, שהייתה תלמידה שלי, התקשרה ואמרה: "ברוך, הוגשה תלונה נגדך. מדוע אתה מציץ לנשים?". אמרתי לה: "אם אני עובר בקומה גבוהה ליד מלון, יש לי רק עניין אחד - להישאר בחיים".

להתגבר על הפחד[עריכה]

המדריך האגדי, יאיר שחר ז"ל, אמר לו: "סבא, זה מסוכן. תתעסק עם הנכדים". מדריכת הצניחה אמרה עליו: "זה מאוד מרגש שהוא צונח. הוא איש מבוגר אבל הוא טס, הוא שומר על הכללים, הוא יודע לנחות, הוא לא ממריא כשלא צריך להמריא, כאשר האוויר פה צפוף. הוא יודע מה צריך לעשות ומה אסור לעשות".

כאשר הוא מביט על נתניה מלמעלה הוא חושב שלמטה הרבה יותר מסוכן. לדעת הרחיפה מסוכנת פחות מנסיעה באוטו. "אני לא מאמין שיש מישהו שלא מפחד, בפרט תופעה חדשה כמו טיסה. כמובן שיש פחד, אבל אחד התענוגות זה להתגבר על הפחד". רעייתו טיבה גורביץ: "דאגתי לו מאד. כשהוא יצא לעוף חיכיתי לרגע שהוא יפתח את הדלת בכדי לראות שהכל בסדר, שהוא בריא ושלם".

מקור: קובץ PDF, עלון "שישים פלוס", עיתון גמלאי נתניה.